Sdílet

Tweet

Goodgame Big farm

Goodgame Big farm

V dnešní době si již můžeme vybrat hru přesně dle svého gusta. Nástup dostupného internetu se velice rychle podepsal na funkci této celosvětové sítě. Sice online hraní bylo jeho součástí i dříve, avšak šlo spíše o záležitost několika nadšenců. Ono s analogovým modemem to opravdu bylo o tom nadšenectví. Změnou směřování internetu jsme se tak dočkali masového nástupu vývojářských studií. Ty ve snaze zaujmout hráčskou komunitu přišli s neotřelými verzemi známých her. V současnosti tak máme výběr, o němž se pařmenům v minulosti ani nesnilo. Jen na poli simů tu je nespočet titulů zaměřených na velice oblíbené farmaření. O své místo v hráčském mauzoleu se rozhodli zabojovat i v Goodgame studiu. Jejich Big farm je tak velice povedenou exkurzí do světa venkovského stavení.

Na scénu vstupujeme v okamžiku, kdy se naše rodina shodla na nutnosti změny. George se léta úspěšně staral o svou farmu, avšak věk si poslední dobou vybírá svou daň. George tak nestíhá obstarávat ani základní chod farmy, která chátrá. To vedlo jeho příbuzné, aby nás požádali o laskavost. Farmy se musí ujmout někdo mladý, plný energie, pod jehož rukama opět začne vzkvétat. Samotný George s našeho příjezdu není dvakrát nadšený, přeci jen se necítí až tak stár, aby ho musel někdo vystřídat. Velice záhy si ale v duchu bude muset přiznat, že toto opatření bylo nezbytnou nutností. I když otevřeně to nikdy nepřizná, je šťastný, když vidí, jak nám jde práce od ruky. V počátku o takovém chodu farmy naprosto nic nevíme. Vhod nám tak přijdou ochotní sousedé. Ti nám pomáhají s prvními krůčky na cestě k veleúspěšnému hospodářství.

Zanedlouho tak osíváme pole, pořizujeme si slepice a chvíli na to i další dobytek. V tento okamžik již začíná být podstatné mít představu, jakým směrem budeme chtít farmu vést. Goodgame Big farm nám dává možnost stavět jen jistý počet budov v daném čase. Musíme si tedy ustanovit priority, co je momentálně, ale i do budoucna pro hladký chod potřebné. Do tohoto uvažování je potřeba zasadit i spokojenost zaměstnanců. Jen pokud budou šťastní, budou se cítit bezpečně, dokáží pracovat na plno. Jakmile jim nezajistíme zábavu a ubytování začne jejich výkonnost prudce klesat. A to je přesně to, čemu se každý byznysmen chce vyhnout. Jen s efektivně pracujícími zaměstnanci lze dosáhnout potřebného pokroku. A tím je v této hře umístění v tabulce. To může sehrávat podstatnou roli při snaze se stát členem úspěšného cechu farmářů. Goodgame nám tak nabízí i jistý strategický prvek, jenž je odlišuje od všudypřítomné konkurence.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.