Sdílet

Tweet

Goodgame Café

Goodgame Café

Zábava nikdy nebyla blíž, než nyní. V podstatě se stačí pohodlně usadit u monitoru našich počítačů a můžeme se vydat na bájnou výpravu téměř kamkoliv. Počítačové hry změnily pojem zábavy a ve spojení s vysokorychlostním internetem byly dotaženy k dokonalosti. Již jsme nebyli odkázáni jen na singleplayer kampaně, náhle jsme měli možnost změřit síly s tisící reálnými protivníky. Ne každý však vyznává adrenalinové střílečky. Někdo spíše vsadí na oddychovější kousky v podaní Goodgame studia. To nám připravilo hned několik simů, v nichž se stáváme hrdými majiteli nějakého podniku. V Goodgame Café jde o restauraci, s níž v tuto chvíli máme velké plány. Avšak plány jsou jedna věc a jejich úspěšné dotažení do konce druhá.

V tuto chvíli jsme se skromných úspor nastřádali nějaký ten kapitál k pořízení základního vybavení a uhradili pronájem. A ten se příští měsíc sám nezaplatí. Je tedy v našem zájmu přitáhnout návštěvníky a zaujmout je natolik, aby novou restauraci doporučili svým přátelům. Nic na tom nemění ani drobnost, že jim v tuto chvíli můžeme nabídnout jen několik snadných pokrmů. K ukojení hladu stačí a zajímavější kousky se dostaví s přibývajícími zkušenostmi. Ty získáváme s uvařením každé další porce. Ty je potřeba předem rozvrhnout tak, aby bylo neustále co nabídnout. Na trojici kamen tak musíme v hrncích roztančit ty správné ingredience. Na jednom můžeme vsadit na nějaký rychlý kousek, na dalším potom na něco náročnějšího. Zkrátka je potřeba brát v potaz porce do zásoby. Ve chvíli, kdy do naši restaurace zavítá host, musíme mu mít co nabídnout.

Jen pokud bude spokojen s rychlostí obsluhy, bude odcházet s nezapomenutelnou zkušeností. A jak je to dál již dozajista tušíte. V první fázi jde hlavně o to získat věhlas. Ten nám přitáhne hosty a ty přinesou peníze. Až teprve ve chvíli, kdy budeme mít zajištěné příjmy, můžeme začít spekulovat o rozšíření svého podniku. Obyčejné vybavení postupně vyměňovat za luxusnější a pomalu tak zvyšovat i druhou složku hodnocení. Café nabízí spíše odpočinkovou zábavu, která nejspíše nezaujme každého. Výhodou je, že lze hrát zcela zdarma, takže není důvod, proč nevyzkoušet, zda by právě tato hra nemohla splnit naše představy. A pokud to není úplně to pravé ořechové, je přeci na internetu nespočet dalších zajímavých her, z nichž lze vybírat. Co víc si člověk může přát.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.