Sdílet

Tweet

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Každý má rád své pohodlí a tak není divu, že nástup internetu zapříčinil značné změny v našich společenských zvycích. Již není naší prioritou každou sobotu zavítat do oblíbené hospůdky na partičku mariáše. Tedy ne v takové míře jako dříve, v moderním světě je zkrátka cool se pohybovat v online světě jako ryba ve vodě. A to platí i o hraní. K dispozici je nespočet herních titulů, z nichž si stačí jen vybrat ten, co sedí našemu stylu. O přízeň rostoucí hráčské komunity se rozhodlo bojovat i Goodgame studio. Od těchto německých vývojářů si můžeme zahrát hned několik originálních her. Z nich je dozajista za jistý vrchol po právu považován Empire.

V této strategicky laděné hře vás žádá starý přítel princ Vilém o pomoc. V jeho kraji bezostyšně plundrují loupeživý baroni a on je již příliš starý, aby se mohl postavit do čela svých vojsk a udělat tomu přítrž. Není tedy příliš času na oddech. Okamžitě po příjezdu na Vilémův hrad na sebe bereme odpovědnost vyhnat barony z kraje. To se nám také daří, za což jsme bohatě odměněni. Dobytý hrad loupeživého barona získáváme jako odměnu za vykonanou práci. Sice nejde o nikterak luxusní sídlo, ale ke složení hlavy přímo ideální. A navíc s trochou trpělivosti lze s pobořených trosek vybudovat reprezentativní sídlo. Nejprve je však zapotřebí obnovit ekonomiku. K tomu slouží kamenolomy, pšeničná pole a všudypřítomné lesy.

Se surovin je možné stavět obydlí pro poddané a budovat armádu. Ta se skládá ze dvou složek. Té obranné, jejímž hlavním cílem je ubránit hrad případným útokům a pak samozřejmě útočné vřavy. S ní se vydáváme pokořit sídla dalších loupeživých baronů a v pozdější fázi hry i ostatních hráčů. I když hry nabízí dostatek vyžití s počítačem generovanými barony, hlavní zábavu přináší interakce s ostatními hráči. Goodgame Empire nabízí hráčům možnost se sdružovat v klanech. Hráči v klanu spolu následně spolupracují při výpadech na nepřátelské hrady, domlouvají trestné výpravy i diplomacii. Zkrátka každý si najde to svoje v originálně zpracovaném výletu do temného středověku.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.