Sdílet

Tweet

Goodgame Jump Jupiter

Goodgame Jump Jupiter

Díky internetu se v dnešní době můžeme vydat na jakoukoliv dobrodružnou výpravu. Vývojářské firmy se velice brzy uvědomili potenciál tohoto stále rostoucího molocha jménem, internet. A tak netrvalo dlouho, kdy se začali objevovat komerční hry. Ty jsou ve velkém postaveny na modelu play to free, tedy kdy dostává každý možnost hrát naprosto zdarma a je mu nabízena alternativa v podobě nákupu nějaké extra výhody za peníze. Do světa online her se pustili i v Goodgame studiu. V jejich plánech je hned několik zajímavých her inspirovaných tím nejlepším, co se v minulosti objevilo. A v takovém rozpoložení by byl hřích nevyužít potenciálu legendárního Super Maria. Pro mnohé je tak jejich Jump Jupiter příjemným návratem do zlaté éry skákaček.

Ve chvíli, kdy se dostáváme do hry, na nás nečeká zrovna optimistický výhled. K naší smůle místo nekonečného dobrodružství v neprobádaných hloubkách vesmíru naše velkolepá pouť končí již u Jupiteru. Chyba v navigačním softwaru či nějaká nepochopitelná závada zapříčinila dost ošklivou havárii na povrch této planety. Zdánlivá tragédie má však naštěstí šťastný konec. Tvrdý náraz jsme přežili bez úhony a o rozbitou raketu se dokáže postarat samoopravovací systém. Tedy za předpokladu, že se nám podaří dostat všechny součástky na jedno místo. To si bude žádat spoustu práce, jelikož se úlomky rozletěly po všech přidružených měsících Jupiteru. Nedá se zkrátka nic dělat, musíme se vydat do nehostinných podmínek měsíců a projít všemi nástrahami.

Proskákat mapami plnými roztodivných příšer není nic lehkého a to nemluvíme ještě o faktoru škodolibosti. Goodgame Jump Jupiter se od svého předchůdce liší jedním zásadním rozdílem, je konstruován jakožto online zábava. Na jednotlivých mapách se tak mohou potkávat reální hráči a to poté lze jen stěží odhadnout, čeho se člověk od nich dočká. Mohou jen projít a pokračovat ve své pouti. Ale také se mohli ráno probudit značně mrzutí a hru v tuto chvíli berou jako možnost se odreagovat. A pod slůvkem odreagovat si v tomto případě lze představit výraz pořádně zaškodit. Zbraně určené k omračování příšer lze totiž se stejnou účinností použít i na další hráče. Nesmíme se tak divit, když se zničehonic dostaneme k nástražné pásti a následně nás se škodolibým úsměvem kdosi ještě dorazí. Jump Jupiter má zkrátka v tomto ohledu svůj unikátní pohled na žánr skákaček.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.