Sdílet

Tweet

Goodgame Mafia

Goodgame Mafia

Vrhnout se do online světa je náramně lákavé s jednoho prostého důvodu, můžeme se stát kýmkoliv jen chceme. Možná si to ani neuvědomujeme, ale jsou povolání, která nás sice ve hrách náramně lákají, avšak v reálném životě by jsme člověku, co by nám je nabídl odvětili jediné, zda se nezbláznil. Přeci jen kdybychom dostali nabídku stát se chladnokrevným pistolníkem, jehož jedinou jistotou je plastový pytel, tak valná většina lidí s díky odmítne. Ti samí lidé posléze přímo milují, když mohou v nějaké té hře popadnou samopal a v Rambo stylu vystřílet vše v dosahu. Zkrátka možnost neomezeného počtu životů nám dává volnost, která nám ve skutečném životě schází. A co si budeme povídat, ono si testnout něco neortodoxního je celkem fajn. Zvláště když potom překročíme i hranice zákona.

Goodgame studio ve svém portfoliu zajímavých her má i jeden kontroverzní kousek se jménem Mafia. Jak již samotný název napovídá, dostaneme se do popředí, kde nic není takové, jak známe. Cena lidského života je jasně definována zelenými papírky a za ten správný obnos je naše postava ochotna udělat cokoliv. V okamžiku, kdy jsme poprvé vstoupili do kmotrova baru, se náš život od základu změnil. Ze dne na den jsme přestali řešit existenční problémy a naší jedinou starostí se stalo pořizování zbrojního arzenálu. Při této profesi je to přímo nutnost být připraven na každou eventualitu. Pokaždé, kdy znovu vkročíme do baru a přijmeme další úkol na nás čeká náročnější přestřelka. Tou končí každé zdárné dokončení mise. Je tedy přímo nutností získané prostředky investovat do vylepšování schopností postavy.

Ve chvíli, kdy již máme nějaké to extra zdraví, sílu úderu a štěstí můžeme již pomýšlet na plnění eliminačních úkolů. Město je v Goodgame Mafia roztříštěno mezi mnoho rodin a právě v tuto chvíli nadešel okamžik porušit křehkou rovnováhu. Byl by totiž hřích nevyužít našich dovedností k získání většího vlivu. Vydáváme se tak na lov pobočníků konkurenčních kmotrů. Přes ně se dostáváme až k velkému bossovi, jehož odstraněním přechází kontrola nad územím pod naši rodinu. Tím však možnost hry ani zdaleka nekončí. Primárním zdrojem zábavy jsou bitky reálných hráčů. Ti se sdružují do rodin, jenž mezi sebou bojují o umístění v tabulce. Čím lépe si rodina stojí, tím zajímavější bonusy získává. A lepší bonusy se rovnají rychlejší růst. Je tak v zájmu každé rodiny být v žebříčku co nejvýše. Boj o vliv může začít.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.