Sdílet

Tweet

Goodgame Poker

Goodgame poker

Mění se prostředky k naší zábavě, nikoliv však zvyklosti. Zatímco před několika lety jsme s oblibou chodili do hospůdky, abychom si zahráli s přáteli karetní partičku, v současnosti stále více lidí dává přednost online verzím nejedné karetní hry. Výhody jsou nesporné. Můžeme si zahrát klidně i jen jednu partii a pak se zase věnovat něčemu užitečnějšímu. A to vše bez toho, aniž by jsme opustili pohodlí svého domova. Není se tak čemu divit, že nejedno vývojářské studio představilo světu svou verzi nějaké té karetní hry. Výjimkou není ani Goodgame studio, které do svého herního portfolia zařadilo nejhranější karetní hru všech dob. Ano, je tu řeč o pokeru. Tato hra se stala natolik populární, že za dobu její existence vzniklo již přes tisíc mutací. Z nich se nejčastěji setkáváme s variantou Texas Hold'em.

A důvod? Texas Hold'em se tak oblíbený stal zejména pro svou svižnost. Minimální prodlevy mezi jednotlivými koly a během chvíle se můžeme dočkat vítěze. To je důvod, že je právě tato varianta tak hranou. Zkrátka zasedneme k hracímu stolu, složíme základní poplatek a můžeme si zahrát jedinou partii či zůstat dle uvážení. Základem pokeru je schopnost předvídat své šance na výhru a tomu následně uzpůsobit svůj styl sázení. Pokud máme matematicky solidní šanci porazit soupeře, nic nám nebrání vytáhnout sázky hodně vysoko, abychom získali odpovídající odměnu za snažení. Poker tak není v širokém měřítku jen hrou na onu jednu partii. Jde o to v celkovém měřítku při špatné konstelaci prohrát co nejméně a s výtečnými kartami se posléze zahojit. Poker je prostě hra pravděpodobnosti a proniknout do všech jeho tajů si žádá odehrání nespočtu partií.

Hráčské dovednosti si můžeme osvojit třeba i v Goodgame Poker. Zpracování této německé firmy je postaveno na originální grafice, jenž dává hře nezaměnitelný nádech. Dalšími nespornými výhodami je možnost hrát naprosto zdarma v jakoukoliv denní hodinu. Této hře propadli milióny hráčů celého světa, takže pokud se vzbudíme uprostřed noci a nevíme, co si v tuto hodinu počít, můžeme si být jistí jednou zárukou. U pokeru se vždy najde dostatek protihráčů. Do hry se krom jednotlivých partií můžeme zapojit i turnajovým způsobem. Ty začínají několikrát denně, takže si dozajista najdeme tu správnou chvíli, která nám bude vyhovovat. A to jsou lákadla, na něž v reálném životě nenarazíme. Tam vždy budeme narážet na nějaké omezení. I proto se ten online svět stal tolik oblíbeným.

World of Warships

Wargaming rozšířil svoje herní portfolio o další vojenskou techniku. Tentokrát se v roli kapitána postavíme na velitelský můstek a povedeme svoji loď vstříc bitvě s dalšími hráči. Ve World of Warships se můžeme ujmout křižníku, bitevní lodi, torpédoborce či letadlové lodi, přičemž každá třída lodi vyžaduje jiný přístup v boji.

Mahjong zdarma

Mahjong hry se dlouhá staletí hrály pouze v Číně, k jejich rozšíření do celého světa došlo až po značném zlehčení a zpřehlednění pravidel. Tato náročná logická hra pochází ze staré Číny, kde se těšila velké oblibě. K její expanzi do celého světa došlo až v období po první světové válce, kdy se začali objevovat snadnější a rychlejší varianty. Ty si lze zahrát i ve flashové podobě online na internetu.